KONST / Litografier / Färglitografi 13128631
nr 1312 8631
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Arbetare. Signerad, numrerad 16/150. Motivet: 57x74 cm
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 9 mars 2020
kl 20:57:31
300 kr
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin